boyut_3
Kapalı Balkonun Avantajları ve Dezavantajları
13 Mart 2018
a4115fd9-2334-4f90-9daa-6d8aa952cc49
Evinizin Havasını Değiştiren Duvar Renkleri!
21 Haziran 2018

Küçük Metrekareli Evlerin Avantajları Nelerdir?

17ddc6f7-b3b1-42d3-b95d-bcfe6577f052 (1)

Küçük Metrekareli Evlerin Avantajları Nelerdir?

Ev alırken metrekaresi büyük olanı mı yoksa küçük olanı mı tercih edersiniz?

Eğer aldığınız evi bir yatırım olarak görüyorsanız, büyük metrekareli ev almak maddi açıdan yararınıza olacaktır. Fakat çağımız büyük dairelerin geniş odaların çağı değil artık. Avrupa’da bir yaşam tarzı haline gelen küçük metrekareli ev kullanımının bir çok avantajı bulunmaktadır. Dekoratif çözüm üreten firmalar bile, artık küçük alanların değerlendirilmesi için ürünler tasarlamaktadır.

Ev içinde yaşam devam ederken de küçük evlerin hayatınıza birden fazla avantajı vardır.

Daha samimi, daha sıcak bir ortam olması bu avantajların önünde gelebilir. Eşyaların birbirine yakın olması o samimi havayı yakalamanıza yardımcı olur. Yapacağınız aydınlatma çözümleri de sıcak bir ortam oluşmasına yardımcı olacaktır. İhtiyaçlar bakımından bakacak olursak, küçük evin harcamaları her zaman için daha azdır. Küçük metrekareli bir eviniz varsa, daha az eşyaya ihtiyaç duyarsınız ve ısınma/soğutma gereksinimleriniz daha düşük olacağı için tasarruf edersiniz. Ayrıca oda sayısı az olacağı için daireyi dekore etmesi de daha kolay olur. Bu da yine daha derli toplu bir eve sahip olmanızı sağlar. Yayıntı olarak adlandırabileceğiniz eşyaları konumlandırabileceğiniz yer olmadığından bu fazla eşyalardan kurtulmanız da büyük avantaj sağlar.

Hijyen ve temizlik açısından bakıldığında da bütün bir gününüzü ev temizliğine vermeyeceğiniz için sosyal hayatınızda kendinize daha çok vakit ayırabileceğiniz zamanlar olacaktır. En detaylı temizlikleriniz bile kolayca yapılabilecek hale gelir.

Tüm bu avantajları göz önünde bulundurduğunuzda, büyük bir aileye sahip değilseniz, küçük metrekareli ev, yaşantınızın bir çok detayında size avantaj sağlayacaktır.
Ama kararınız ne olursa olsun, evinizin boyutundan daha önemli olan bir şey varsa o da içinde yaşayacağınız yapının sağlamlığıdır. Kullanılan betonun kalitesi bir binanın sağlamlığını etkileyen etmenlerin başında gelir. Yeni bir ev satın alırken, mutlaka önce sağlamlığını sorgulayın.

Dilerseniz küçük, sıcak, samimi; dilerseniz de geniş, çok odalı bir eviniz olsun ama ne olursa olsun sağlam bir eviniz olsun!